MŠ Stříbro, pracoviště Palackého 548

Kde nás najdete?

Mateřská školka v ulici Palackého

Charakteristika školy

Mateřská škola v Palackého ulici je pracovištěm poskytující vzdělávání Mateřské školy Střibro, která vznikla v lednu 2002 sloučením tří stříbrských mateřských škol do jedné příspěvkové organizace. Je netypizovaná, prostory sloužící mateřské škole jsou situovány v patrové vile s četným schodištěm.  O přijetí rozhoduje ředitelka MŠ na základě stanovených kriterií pro přijímání dětí. Během roku v MŠ nedochází k výrazným změnám v dětském kolektivu.

Od září 2018 slouží budova MŠ pouze jedné heterogenní třídě. Druhou, ne plnohodnotnou třídu nahradila třída v nové otevřené MŠ Přístavní. Učitelky s dštmi využívají tuto třídu jako jídelnu. Interiér  je vybaven moderním dětským nábytkem, plně funkčním a uzpůsobeným potřebám dětí. Hračky zde uložené jsou dětem volně dostupné. Třída disponuje přiměřeným množstvím kvalitních hraček, pomůcek a dostatkem výtvarného materiálu. V interiéru školy jde především o vytvoření bezpečného, útulného, podnětného a obsahově bohatého prostředí. Mateřská škola přestože stojí u silnice je obklopena zelení stromů školní zahrady. Je zde umístěno několik herních prvků, přiměřeně velké travnaté hřiště pro míčové a pohybové hry a pískoviště. Školní zahrada je využívána podle počasí co možná nejčastěji.

Provoz mateřské školy: od 6:00 do 16:00 hodin

Cíle naší školy

Chceme vytvořit takové prostředí, ve kterém budou děti prožívat citovou, fyzickou a sociální pohodu. Prostředí podnětné a tvůrčí pro všestranný rozvoj osobnosti dítěte, pro formování postojů dítěte k vlastní osobě i k okolnímu světu. Úkolem je vést děti ke zdravému, krásnému a čistému způsobu života, naučit se vzájemné ohleduplnosti, ochotě pomoci si, chránit si zdraví, chránit přírodu a životní prostředí a položit základy pro celoživotní vzdělávání. To vše v návaznosti, souladu a spolupráci s rodinnou. Cílem školy je proto všestranný, harmonický rozvoj s respektováním individuálních zvláštností a potřeb dítěte po stránce psychické i fyzické, který vede ku prospěchu dětí a spokojenosti rodičů.

Zastřešující školní výchovně vzdělávací program vychází z koncepce MŠ Stříbro.

MOTTO ŠKOLY :

„OTVÍREJME OČI - DĚTSKÉ OČI

OTVÍREJME SRDCE - DĚTSKÁ SRDCE,

OTVÍREJME SE SPOLU A PRO SEBE,

UČME SE S DĚTMI A OD DĚTÍ..."

MŠ je zaměřena na všestranný rozvoj samostatného, zdravě sebevědomého a tvořivého dítěte s ohledem na jeho individualitu a zdravý rozvoj sociálních vztahů s kladnými mravními vlastnostmi. Vedeme děti k ohleduplnosti, toleranci, komunikaci, kamarádství a respektování druhého, ale i ke kladnému vztahu k přírodě, k našemu městu a okolnímu světu. Ve třídách se snažíme vytvářet  příjemnou, radostnou atmosféru a ovzduší plné důvěry a bezpečí. To vše ve spolupráci s rodinou.

Výchovně vzdělávací nabídka je rozpracována do těchto integrovaných bloků:

• UTŘI RYCHLE SLZIČKY, POJĎ DO NAŠÍ ŠKOLIČKY
  • OTVÍRÁME OKNO BAREVNÉHO PODZIMU
  • PŘIJEDE MARTIN NA BÍLÉM KONI?
  • OTVÍRÁME OKNO BÍLÉ ZIMY
  • PŮJDEM SPOLU ZA PÍSNIČKOU?
  • OTVÍRÁME OKNO VOŇAVÉHO JARA
  • OTVÍRÁME OKNO TOULAVÉHO LÉTA

Každý integrovaný blok je zakončen společnou činností s rodiči.

Kdo se o nás stará?

Učitelky třídy:

• Alena Šnebergrová
  • Sabina Belayová

Školnice:

• Zdeňka Kačmaříková

Kuchařka:

• Zdeňka Kaprhálová

Co děláme celý den?

Organizace dne je v jednotlivých třídách velmi podobná
  6:00 - 8:30 hry a dovednosti dle volby dětí,
individuální činnosti,